Zaklopte na tie správne dvere

Vchodové dvere sú vstupnou bránou do domu. Sú dôležitou súčasťou bývania, pretože ich používate neustále a taktiež sú určitou prezentáciou, ktorá hovorí o vašom vkuse. No dôležitá nie je len ich estetická stránka, ale aj ich bezpečnostná funkcia.

Čo musia mať správne vchodové dvere

Je veľký rozdiel, ak si kupujete dvere do obytnej časti domu a vchodové dvere. Vchodové dvere musia mať výborné tepelno-izolačné a zvukovo-izolačné vlastnosti. Vďaka tepelnej izolácii zabránite úniku tepla z miestostí a ušetríte tak na kúrení. Ich zvukovo-izolačné vlastnosti vás zase ubránia pred hlukom, ktorý ide zvonku. Táto vlastnosť je ideálna, ak bývate pri ceste, kde je aktívna premávka. No na druhej strane stlmia aj hlasnú hudbu, ktorú si doma pustíte.

Vchodové dvere musia byť odolné voči mechanickému poškodeniu, mať výborný bezpečnostný systém zamykania, aby sa cez ne nedostal žiaden nevítaný hosť. Dvere, ktoré majú slabé zabezpečenie sú lákadlom pre zlodejov. Preto potrebujete kvalitný výrobok, ktorý ponúka pocit istoty a nedovolí vám báť sa vo vlastnom dome alebo byte.

Kúpa dvier je investícia na dlhú dobu, takže je potrebné, aby mali aj dlhú životnosť. Lamelland vám ponúka kvalitné dvere vyrobené z hliníka alebo z plastu.

Výhody plastových dverí

Do plastových dverí môžete osadiť dverovú výplň, ktorú si vyberiete podľa svojho gusta. Značka výplňových dosiek PERITO má pre vás pripravené množstvo farebných vyhotovení. Je už len na vás, či budete chcieť dvere so sklenou výplňou alebo bez nej, dosky s plastovým povrchom alebo s HPL povrchom. HPL povrch je vyrobený z tvrdej lisovanej živice udržujúcej tepelno-izolačné vlastnosti, stabilitu a pevnosť dvier.

Zlodejov určite odradí bezpečnostné dvojbodové uzamykanie kovania G-U. S ním už nebudete potrebovať žiadne iné zámky navyše.

Hliníkové dvere vám otvárajú ďalšie možnosti

Ak potrebujete dvere, ktoré majú veľké rozmery, s hliníkovou konštrukciou si ich môžete dovoliť. Sú vhodné na veľmi časté používanie, pretože sú odolné voči poškodeniu a problém im nerobia ani nepriaznivé vonkajšie podmienky. Ďalšie plus je, že hliník je recyklovateľný materiál, takže ich kúpou zároveň pomôžete životnému prostrediu.