Ako si vybrať plastové okná

Kvalita a funkčnosť plastových okien závisí od ich konštrukcie, technických parametrov a v neposlednom rade na správne prevedenej montáži. Prvotnou voľbou pri výbere plastových okien je niekoľko základných parametrov:

1. Profil okna

Profil okna je hlavným určujúcim faktorom nielen z hľadiska estetiky a dizajnu. Ovplyvňuje aj tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti plastového okna, stavebnú hĺbku okna a ďaľšie parametre. Pri výbere sa oplatí uprednostniť plastové okno s profilom s čo najnižším súčiniteľom prestupu tepla.

2. Okenné kovanie

Okenné kovanie umožňuje manipulovať s plastovým oknom buď len klasickým otváravým spôsobom, alebo okno aj sklápať. Je preto potrebné rozhodnúť sa pred objednávkou pre otváravé, alebo pre otváravo-sklopné krídlo okna. Moderné okenné kovanie musí tiež ponúkať zvýšenú odolnosť proti prípadnému pokusu o násilné vypáčenie plastového okna.

3. Okenné sklo

Má takisto na plastové okno a jeho vlastnosti zásadný vplyv. Kvalitným štandardom zlepšujúcim tepelnoizolačné vlastnosti plastového okna sa stáva trojsklo s čo najnižším súčiniteľom prestupu tepla.

4. Doplnky

Pre plastové okná je najlepšie objednať zároveň s novým oknom čím sa dá ušetriť nielen čas, ale aj výdavky na dopravu. Zároveň je možné pri takejto komplexnej objednávke dokonale farebne zladiť plastové okná s doplnkami v presných farebných odtieňoch a zhodnej povrchovej úprave. Medzi základné doplnky patria vnútorné a vonkajšie parapety ktoré sú pri kúpe nového plastového okna prakticky nevyhnutnosťou. Medzi ďaľšie obľúbené okenné doplnky patria rolety , žalúzie, sieťky proti hmyzu a markízy .

5. Voľba dodávateľa

Je pri rozhodovaní o nákupe nových plastových okien najkritickejším momentom. Predaj a montáž plastových okien ponúkajú dnes stovky firiem aj drobných živnostníkov, netreba však zabúdať na to že neodbornou montážou možno znehodnotiť aj to najlepšie okno. Ideálnym dodávateľom vašich plastových okien by preto mala byť renomovaná firma so spoľahlivým technologicko-finančným zázemím ktorá plastové okná nielen predáva, ale ich priamo aj vyrába a montuje. To je zárukou odbornej realizácie objednávky a zároveň bezproblémových záručných a servisných služieb.

Na základe dlhoročných skúseností s výrobou a montážou plastových okien sme zvolili ako základ pre nami vyrábané okná spoľahlivé kovanie MACO Multi Matic a nemecký 6 komorový profil GEALAN S 8000 IQ. Tento profil má vynikajúci koeficient prestupu tepla U1 = 1,2 W/m2K, dobré zvukovoizolačné vlastnosti a krásne zaoblené tvary. Extrémnu odolnosť voči poveternostným vplyvom dodáva našim plastovým oknám doplnková povrchová úprava renolitovou fóliou.

Vzorkovník farieb obsahuje desiatky farebných odtieňov od klasickej žiarivo bielej cez moderné acrycolorové farby až po imitáciu dreva. Vyberte si podľa vzorkovníka pre vaše plastové okná farby aké sa vám skutočne páčia, a nerobte si žiadne starosti s technickými detailami– o všetko sa postaráme my.

Zabezpečíme pre vás:

  • zameranie plastových okien priamo na mieste stavby
  • technické poradenstvo pri voľbe najvhodnejšieho riešenia
  • výrobu plastových okien a okenných doplnkov na mieru
  • dopravu a montáž plastových okien
  • murárske zapracovanie okien
  • záručný a pozáručný servis
Špeciálny tip: pri objednávke plastových okien aj s montážou získate u nás dopravu ZDARMA!
Odporúčame zároveň s plastovými oknami objednať:
  • vnútorné a vonkajšie parapety
  • rolety alebo žalúzie
  • sieťky proti hmyzu
  • markízy

Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a naši špecialisti vás budú čoskoro kontaktovať.